Ekol Sanat Merkezi Telefonu

0212 618 1948

Ekol Sanat Merkezi Adresi Nerede?

Yıldırım Mah. Eski Edirne Asfaltı No:247 Kat:3 Beşyüzevler / Bayrampaşa / İstanbul

Bale ile Duygularınızı ve Zindeliğinizi Geliştirin!

Bale Nedir?

Bale mimik, müzik, tiyatro, dekor, duygu sanatlarının ileri standartlarda birleşmesiyle oluşmuş bir gösteri sanatıdır. Bale kelimesi italyanca balo kelimesinden türemiştir ve ilk olarak rönesans döneminde italyada başlamıştır. Bale belli figürlerin müzik eşliğinde yapılarak bir eserin anlatılmasıdır. Bale eğitimi uzun yıllar devam etmektedir. Bale öğrencilere ritim duygusu kazandırır. bale çocukların mimiklerini kullanmayı öğrenmelerini sağlar. Öğrenciler kendilerini kültürel anlamda geliştirirler, aynı zamanda vücut ve duruş estetiği sağlar. bale sanatsal zekayı geliştirir. Öğrenciler dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini öğrenirler. Bale vücuda hakim olmayı, dengeyi öğrenmeyi sağlar.

Dersimizin Amacı:

Kursumuza katılan öğrenciler duygusal zekalarını geliştirirken, birbirleriyle sosyal bir ortam oluştururlar. Öğrenciler klasik müzik ile birlikte ritim duygusu kazanırlar. Kursumuzda ki klasik bale eğitimi sayesinde cocuklarımız yetişkin bireyler oldukları zaman bile vücut kontrollerini cok iyi yapabilen ve her dansa yetenegi olan bireyler olurlar. Çünkü bale figürleri bütün dansların temelini oluşturmaktadır. Kursumuza katılan öğrenciler esneklik ve estetik kazanırlar. En önemlisi, duruşlarında ve ruhlarıda ki estetik duygusu ömür boyu onlarla birlikte olur. Kültürel anlamda gerek ünlü bestecileri ve besteleri öğrenerek, gerekse dans çeşitleriyle bütünleşerek kendilerini geliştirirler. Sanatın her dalı gibi bale de öğrencileri sosyalleştirip onların kötü alışkanlıklar yerine güzelliklerle dolu bir dünya kurmalarını sağlar. Kursumuza katılan öğrenciler profesyonel anlamda bu işi devam etmek isterlerse konservatuvar sınavlarına girebilecek altyapıyı kazanırlar.

Kursun Süresi:

Kursumuz okul dönemi boyunca sürecektir. Haziran dönemi gibi, sene sonu resitali ile bir senemizi tamamlayacağız. Ama unutulmaması gereken bir husus; Bale eğitimi çok uzun bir süreç ve süreklilik gerektirdiğinden, bir dahaki sene tekrer okul dönemi ile birlikte yeni ders dönemine başlanır.

Kursun İçeriği:

 •  
 • Duruş
 • Bale pozisyonları ve duruşları
 • Isınma hareketleri ve esneklik kazandırma
 • Bar ve orta hareketleri
 • Köşe hareketleri ve çizgiler
 • Mimik çalışmaları
 • Kol tutuşları, point, flex, parmakucu çalışmaları
 • Koordinasyon ve denge çalışmaları
 • Ritim duygusu kazandırma
 • Teknik ağarlılıklı çalışmalar
 • Kol, baş, vücut ve ayak koordinasyonları ve tektek yapılan bu hareketlerin birleştirilerek kombinasyonlar oluşturulması
 • Klasik bale kombinasyonları, dans ve koreografi çalışmaları

91535 kişi bu kursu inceledi

Bu kursu sosyal medyada paylaşın

Facebook Twitter Google +

Ekol Sanat Merkezi Sizi Arasın

Bu Kurs İçin Yapılan Yorumlar

Bu Kurs İçin Yorum Yapın

Mesajınız

Adınız & Soyadınız

E-mail adresiniz

Eğitim Veren Popüler Yerler/Kurslar

Dans Eğitimi
Müzik Eğitimi
Güzellik Eğitimi
Güzel Sanatlar Eğitimi
Yabancı Dil Eğitimi
Spor Eğitimi
Bilgisayar Eğitimi
Meslek Eğitimi
Hayvan Eğitimi
Rehabilitasyon Eğitimi

© 2015 Egitimi.net, All rights reserved.

Tasarım ve Kodlama Talha Keskin